Wypełniono 0% tej ankiety
Uwaga: uruchamianie JavaScript jest wyłączone w przeglądarce lub dla tej strony. Może to uniemożliwić udzielenie odpowiedzi na niektóre pytania tej ankiety. Proszę sprawdzić ustawienia swojej przeglądarki.

GEAM - University of Rzeszów

W tej ankiecie jest 66 pytań.
Ankieta jest anonimowa.

Zapis Państwa odpowiedzi na pytania nie zawiera żadnych informacji identyfikujących, chyba że takie informacje zostały wprowadzone w odpowiedzi na któreś pytanie ankiety.

Indywidualny kod dostępu do ankiety nie jest połączony z odpowiedziami na ankietę. Zapewniamy, że kod dostępu jest zapisywany w osobnej bazie danych, w której przechowywana jest jedynie informacja, czy udzielono odpowiedzi na ankietę. Nie ma możliwości połączenia kodów dostępu z odpowiedziami na pytania ankiety.

Tytuł badania: Badanie ankietowe wśród pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach "Planu Równości Płci dla Uniwersytetu Rzeszowskiego na lata 2022-2024"

Administrator ankiety: Biuro ds. równego traktowania oraz Komisja ds. równego traktowania, Uniwersytet Rzeszowski. E-mail: biuro.rownosci@ur.edu.pl

 

1. Cel badania

Uniwersytet Rzeszowski, w ramach realizacji Planu Równości Płci dla Uniwersytetu Rzeszowskiego na lata 2022-2024, przeprowadza ponownie badania ankietowe wśród pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego. Poprzednie badanie było przeprowadzone w 2022 roku.

Ankieta została opracowana z wykorzystaniem międzynarodowego narzędzia badawczego opracowanego w ramach projektu ACT (Communities of PrACTice for Accelerating Gender Equality and Institutional Change in Research and Innovation across Europe), finansowanego w ramach programu Horyzont 2020, którego celem jest wspieranie równości płci w organizacjach prowadzących i finansujących badania w Europejskiej Przestrzeni Badawczej. ACT promuje tworzenie Społeczności praktyków (CoP – Communities of Practice) jako czynników rozwoju działań na rzecz równości płci oraz wspiera je poprzez usprawnianie infrastruktury i dostarczanie nowych narzędzi do dzielenia się wiedzą i współpracy w trzech dziedzinach: rozwoju kariery naukowej, podejmowania decyzji w organizacjach naukowo-badawczych oraz włączania wymiaru płci do badań i programów nauczania w szkolnictwie wyższym.

Zebrane wyniki posłużą wyłącznie do opracowania zbiorczych zestawień statystycznych oraz analiz porównawczych i nie będzie możliwe ich powiązanie z osobami wypełniającymi ankiety.

Rezultaty ankiety internetowej będą wykorzystane do monitorowania i oceny instytucji w zakresie postępów w rozwoju równości płci i wdrażania planów równości płci. Wyniki ankiety umożliwią także gromadzenie wysokiej jakości porównywalnych danych pochodzących z wielu instytucji badawczych (RPO) i organizacji finansujących badania naukowe (RFO) w Europie.


2. Uczestniczący w badaniu

Niniejsze badanie skierowane jest do pracowników i pracownic Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zaproszenie jest wysyłane pocztą elektroniczną na adres instytucjonalny i zawiera link do ankiety.

 

3. Procedura

Ankieta składa się z kilku części odnoszących się do różnych tematów. Uprzejmie prosimy o udzielenie odpowiedzi na możliwie jak najwięcej pytań. Odpowiedzi są zapisywane automatycznie po każdym kliknięciu przycisku „Dalej” znajdującym się na dole każdej strony kwestionariusza ankiety. Ankietę można przerwać w każdej chwili, klikając „Wznów później” na górze każdej strony ankiety i wrócić do niej w późniejszym czasie. W przypadku zmiany zdania co do odpowiedzi udzielonych w ankiecie należy kliknąć „Zakończ i wyczyść ankietę” (również na górze każdej strony) w celu usunięcia wszystkich danych. Można to zrobić w dowolnym momencie przed kliknięciem przycisku „Prześlij” znajdującego się na ostatniej stronie ankiety. 

 

4. Poufność

Kwestionariusz wypełniają anonimowo osoby pracujące w Uniwersytecie Rzeszowskim. Poufność Pana/Pani odpowiedzi będzie zawsze chroniona. Ankieta internetowa jest ulokowana na prywatnym wirtualnym serwerze zarządzanym przez CDmon w Spanish Data Center, zakontraktowanym przez Fundació per a la Universitat Oberta de Catalunya (FUOC). 

Aktualna ankieta wykorzystuje tryb anonimowa odpowiedź.

Tryb „Anonimowej odpowiedzi” oznacza, że dla tego konkretnego badania, które prowadzone jest przez Uniwersytet Rzeszowski, system (platforma ACT Limesurvey) jest skonfigurowany w taki sposób, aby nie przechowywać żadnych meta-informacji, które mogłyby być potencjalnie wykorzystane do powiązania danych z sondażu z Pana/Pani osobą, w tym adres IP użytego komputera, data i godzina zgłoszenia lub adres URL. Ankietę można przerwać w każdej chwili, klikając „Wznów później” na górze każdej strony ankiety i wrócić do niej w późniejszym czasie. Można „Zakończyć i wyczyścić” swoje odpowiedzi w dowolnym momencie przed przesłaniem ankiety, klikając odpowiedni przycisk na górze dowolnej strony. Po zakończeniu ankiety i kliknięciu przycisku „Prześlij” na jej końcu, nie jest możliwe usuwanie danych ani zawnioskowanie o ich usunięcie przez administratora ankiety. Nie będziemy mogli zidentyfikować Pana/Pani wpisu w zbiorze danych zawierających wszystkie odpowiedzi. Przesłane odpowiedzi są anonimowe, ponieważ w tabeli wyników nie jest zapisany żaden osobisty identyfikator osoby wypełniającej ankietę.

Administracyjny dostęp do aktualnego badania, które prowadzone jest przez Uniwersytet Rzeszowski, a tym samym danych w formie niezagregowanej, jest przyznawany następującym członkom Konsorcjum ACT: 

• Administrator ankiety: Biuro ds. równego traktowania oraz Komisja ds. równego traktowania, Uniwersytet Rzeszowski. E-mail: biuro.rownosci@ur.edu.pl
• Administrator ACT Limesurvey: Ricard Solans, Universitat Oberta de Catalunya, rsolansp@uoc.edu
• Koordynator ACT Jörg Müller, Universitat Oberta de Catalunya, jmuller@uoc.edu 

Platforma internetowa jest również certyfikowana bezpiecznymi protokołami (SSL), które zapewniają mechanizmy szyfrowania umożliwiające bezpieczną transmisję danych w sieci. 

5. Rozpowszechnianie wyników

Wyniki tego badania są częścią projektu europejskiego. Wyniki mogą zostać wykorzystane do prezentacji konferencyjnych i publikacji w czasopismach naukowych lub w rozdziałach książek. Oznacza to konieczność zastosowania zasady FAIR (możliwe do znalezienia, dostępne, interoperacyjne i możliwe do ponownego wykorzystania), w odniesieniu do danych badawczych udostępnianych publicznie oraz udostępnianych innym badaczom w repozytoriach danych. Wszelkie rozpowszechnianie wyników badań będzie zgodne z wymogami ram prawnych UE dotyczących prywatności, ochrony danych i bezpieczeństwa danych osobowych. Ze względu na potencjalnie wrażliwy charakter danych zgromadzonych w ramach tego badania, wszelkie uzyskane zbiory danych końcowych nie będą udostępniane publicznie; dane i wyniki mogą być publikowane wyłącznie w formacie zagregowanym. 

6. Informacja zwrotna

Na życzenie można otrzymać elektroniczną kopię każdej publikacji powstałej w wyniku badań przeprowadzonych w ramach projektu ACT. W tym celu prosimy o przesłanie maila na adres 
info@act-on-gender.eu.


7. Skargi

Wszelkie skargi dotyczące aspektów etycznych niniejszego badania należy kierować na adres e-mail Komisji Etyki uniwersytetu Fundació Universitat Oberta de Catalunya (comite_etica@uoc.edu). 


8. Dalszy kontakt w przypadku pytań

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących tego projektu prosimy o kontakt z Biurem ds. równego traktowania oraz Komisją ds. równego traktowania, Uniwersytet Rzeszowski. E-mail: biuro.rownosci@ur.edu.pl